See ei olnud minu jaoks esimene kord trenni- ja toitumiskava tellida. Olin seda ka paar korda varem teinud, kuid nendega eriti edu ei olnud. Põhjuseks see, et need olid minu jaoks liiga üldised – lihtsalt harjutused kordustega ilma põhjalikuma seletusega harjutuste tempode, puhkepauside ja kõige sinna juurde kuuluvaga. Samuti olid toitumiskavad stiilis „üks peotäis seda ja 2 peotäit toda“, mis mulle, kui parajale pedandile, üldse ei meeldinud. Soovisin, et toitumiskavas oleks kõik toiduained ikka grammides kirjas. Ühes toitumiskavas oli ka korralikult igasugu toidulisandeid sisse pandud, mis mulle meeltmööda polnud ja oleks pikas perspektiivis väga kalliks läinud. Võimalik, et tippkulturistile on kõik need lisaained vajalikud, aga ma ei usu et tavaharrastaja igasugu tablette ja pulbreid mitu korda päevas tarbima peaks. Tavalisest ja vaheldusrikkast söögist võiks piisata. Samuti oli tagasiside saamine oma lisaküsimustele nende kavade autoritelt suhteliselt vaevaline ja aeglane.

Kuna seni tellitud kavad mind ei rahuldanud, siis otsisin edasi, et leida keegi, kes ka põhjalikumaid trenni- ja toitumiskavasid koostab ja on ka lisaküsimustele vastamisel kiire. Mingeid teid pidi sattusin siis Taavi otsa. Olin tema tegemisi jälginud juba varem nii blogis kui Facebooki lehel, kust olin lugenud ka mõnede inimeste positiivset tagasisidet. Seepeale otsustasingi proovida ja temalt kavad tellida ning ma ei pidanud pettuma. Eriti just toitumiskava osas, sest selles on palju erinevaid toite igaks söögikorraks koos täpsete toorainete kogustega ja illustreerivate piltidega. Lisaks üldised soovitused toitumise jälgimisel ning vedelike tarbimise kohta ja soovitused, kui midagi peaks olema tarvis muuta. Samuti olid trennikavas iga harjutuse juures lingid youtube videotele, et näha harjutuse õiget sooritamist ning muidu harivat teksti, et mille jaoks miski asi oluline on koos muude treeningsoovitustega. Taavilt lisaküsimustele vastuste saamine on ka alati väga kiire olnud.

Minu eesmärgiks oli eelkõige rasva% vähendamine ja senise lihasmassi maksimaalne säilitamine. Umbes poole aastaga õnnestuski Taavi kavade järgi toitudes ja treenides 8-9 kg maha võtta ja oma soovitud eesmärk saavutada. Seega julgen Taavi kavasid kindlasti ka teistele soovitada.

Terv,

Martin

.